Loading...
Çiftliğimiz

ÇİFTLİĞİMİZ

ABC Orhan Süt, Orhan Tarım’a ait çiftlikten elde edilen günlük ve doğal sütlerle, el değmeden aktarılan tesislerde süt ve süt ürünleri üretmektedir.
Ürünlerin satışı ALİBA ÇİFTLİĞİ markasıyla hem online hem fiziksel mağazalarda sağlamaktadır. 

Orhan Tarım’a ait çiftliğin detayları,

1998 yılında Bursa’nın Yenişehir İlçesi’nde 3000 Dönüm arazi üzerine kurulan çiftliğimiz, zamanla modernizasyonunu tamamlamış,  süt ve süt ürünleri üretilen bir çiftlik haline gelmiştir. Çiftliğimizdeki hayvanlarımızın kaba yeminin tamamını kendi çiftliğimizden tedarik ederek hayvanlarımızı besliyoruz. Tamamen organik ve yerli üretim ile sağlıklı sürüler yetiştirirken sağlıklı üretim yapmak en önemli ilkelerimizdendir.  Günümüz teknolojisini modern hayvancılıkta Aliba çiftliği olarak, iyiyi, temizini ve en doğalını savunurken tüm girdilerimize de dikkat etmekteyiz. Tüm ürünlerimiz organik ve lezzetli ürünlerden oluşmaktadır.  Çiftliğimizde bulunan 3000 adet kiraz ağacından yılda 40 ton kiraz elde edilmektedir. Bunun dışında 3000 adet armut ağacımızdan 200 ton armut, 10000 ağaçlık ceviz bahçemizden ise 20 ton ceviz üretimi gerçekleşmektedir.

Mısır, tane mısır, yonca, yulaf, buğday gibi bitkileri yetiştirmekte, kendi enerjimizi kendimiz üretmekteyiz. Çiftliğimizde şu anda Avrupa’dan alınan 3000 baş Holstein inek ve 100 baş Simental gebe düve bulunmaktadır. Ayrıca 300 ü sağmal olmak üzere 800 baş sığır beslenmektedir. Çiftlikte günde 6,7 ton inek sütü elde edilmekte ve çiğ süt olarak satılmaktadır. Küçükbaş olarak da 300 baş Saanen cinsi keçi, 300 baş Merinos cinsi koyun, 500 baş Lacaune cinsi koyun ile koyun ve keçi sütü elde edilmektedir. Hayvanlarımızın sağlığı, konforu ve hijyeni için işlenen çiftliğimizde teknolojiyi modern hayvancılıkla birleştirerek kullanmaktayız.

ÇİFTLİĞİMİZDEN KARELER
  • ABC Orhan Süt Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Çardak Mah.
Çardak Sk. No:297/1
Yenişehir / BURSA